P.P.H.U. TAP-CAR Tapicerstwo Samochodowe Zbigniew Marliński
94007 Łódź , Maratońska 72 , Polska
firma@tapcar.pl Tel. 0048 42687 91 58 Fax. 0048 42687 91 57 Kom. 0604 500 303
Historia firmy

Właściciel firmy TAP-CAR rozpoczął działalność gospodarczą w 1978 r. W 1984 r. pozyskana została działka przy ul. Maratońskiej 72. W 1985 r. miało miejsce otwarcie zakładu tapicerskiego.

W roku 1978 zatrudniona była 1 osoba. Z biegiem lat skala prowadzonych usług oraz liczba nowych, specjalistycznych maszyn do prowadzenia usług tapicerskich powodowała konieczność zatrudniania kolejnych osób. Aktualnie w firmie TAP-CAR zatrudnionych jest 15 osób.

W pierwszych latach działalności firmy (lata 1978-1984) prowadzone były podstawowe usługi tapicerskie, głównie naprawy i tkaninowe tapicerstwo samochodowe. Począwszy od roku 1985 coraz większy udział w świadczonych usługach stanowiły usługi tapicerskie fabrycznie nowych samochodów. Pod koniec lat 90-tych firma TAP-CAR rozwinęła usługi w sektorze tapicerstwa samochodowego w skórze.

Konkurencja

Jakość i zakres oferowanych usług przez TAP-CAR powoduje, że brak jest bezpośrednich konkurentów na rynku w województwie łódzkim. Bezpośrednie zlecenia od dealerów samochodowych z całego kraju powodują, że firma TAP-CAR z powodzeniem konkuruje na rynku ogólnopolskim. Oczywiście na terenie kraju, w tym również i na terenie województwa łódzkiego działają zakłady tapicerskie oferujące ogólne usługi tapicerskie mogące stanowić alternatywę wobec usług firmy TAP-CAR. Należy jednak podkreślić, że w przypadku usług tapicerskich klient kieruje się nie tylko jakością samej usługi, ale również jakością materiałów. Firma TAP-CAR dzięki podpisanym umowom z producentami, oferuje najwyższej klasy materiały. Wykorzystywanie najwyższej jakości materiałów oraz kierowanie większości usług dla klientów kupujących nowe samochody powoduje, że głównym konkurentem firmy TAP-CAR są producenci samochodów, oferujący określoną tapicerkę dla poszczególnych modeli samochodów.

W zależności od poszczególnych segmentów rynku, w przypadku tapicerstwa samochodowego w skórze na rynku lokalnym firma TAP-CAR jest jedyną firmą oferującą tak wysoki poziom usług (najwyższej klasy materiał i bardzo dobre wykonanie usługi). W przypadku segmentu tapicerstwa lotniczego, firma również jest jedyna w regionie i należy do nielicznych w Polsce prowadzących tego typu usługi.

Materiały

Wykonywanie specjalistycznych usług tapicerskich wykorzystaniu najlepszych materiałów. Firma TAP-CAR jako jedyna w polsce podpisała na wyłączność umowę na dostawę produktów przez austriacką firmę Wollsdorf LEDER. Fabryka skór w Wollsdorf zaliczana jest do najlepszych producentów skór wysokiej jakości dla przemysłu tapicerskiego meblowego, samochodowego, lotniczego oraz morskiego (15% udział w światowej produkcji). Skóra z fabryki w Wollsdorf znajduje również zastosowanie w innych dziedzinach jak np. pokrycia pulpitu, deski rozdzielczej oraz kombinezony do jazdy motorem, spełniając przy tym wysokie wymagania jakości. Skóra produkowana w Wollsdorf pochodzi wyłącznie z wybranych ras bydła z Austrii i południowych Niemczech. Właśnie te gatunki bydła są poszukiwane w przemyśle skórzanym a ich skóry odznaczają się odpowiednią wielkością oraz wysoką jakością.

Załoga

Wielkim atutem firmy jest nasza załoga , niezmienna od lat. Dokunejmy wszelkich starań aby trzon pracowników był niezmienny i ten sam przez lata. Większość naszych pracowników jest z nami już ponad 20 lat, są to osoby z olbrzymim bagażem doświadczeń na polu tapicerstwa samochodowego. Tak długi staz pracy w jednym zawodzie zapewnia olbrzymie doświadczenie przy pracy z każdym rodzajem samochodu, nowym , starszym lub zabytkowym. Nasi pracownicy nie mają najmniejszych problemów z wykonaniem skórzanej kierownicy czy wykonaniem odbudowy fasonów w zabytkowych fotelach. Lata pracy w jednym zawodzie procentują i śmiało możemy powiedzieć że każda z zatrudnionych tu osób to pełnowartościowy, doskonały tapicer samochodowy dla którego żaden samochód nie jest straszny.Dla Państwa jest to gwarancja bardzo wysokiej jakości wykonywanych usług, swój samochód zostawiają Państwo w sprawdzonych , pewnych rzemieślniczych rękach.

Dane teleadresowe

P.P.H.U. TAP-CAR Tapicerstwo Samochodowe
Zbigniew Marliński
94-007 Łódź, ul.Maratońska 72
Polska

NIP 727-002-54-33
REGON 004341755
Telefon 00 48 42 687 91 58
Fax 00 48 42 687 91 57
Komórka +48 604 500 303
+48 502 564 506
Email firma@tapcar.pl
www www.tapcar.pl

zakladpelny.jpg (69079 bytes)

Nowy budynek firmowy

W 2007 roku do użytku oddano nowy budynek firmowy. Obecnie firma podzielona jest na sekcję montażową , produkcyjną , biurową oraz magazynową. Posiadamy trzy pełno wymiarowe bramy wjazdowe z czego jedna znajduje się w osobnym pomieszczeniu przeznaczonym do pracy przy zabytkowych samochodach. Całkowita powierzchnia wynosi prawie 600 m2. Nowa siedziba firmy gwarantuje swobodną , komfortowa pracę dla 15 zatrudnionych osób.

zaklad2.jpg (91959 bytes)

Hala główna , montażowa

Dwie nowe hale zapawniają jednoczesna pracę pod dachem przy 4 samochodach. Na końcu zakładu wybudowano specjalną halę przystosowaną do pracy przy samochodach zabytkowych.

3.jpg (19953 bytes)

 

4.jpg (27758 bytes)

 

Część biurowa

Z uwagi na rosnący popyt na wysokogatunkowe materiały tapicerskie , rozbudowalismy część biurową firmy TAP-CAR. W nowym pomieszczeniu przyjmowani są klienci, serwowana jest kawa oraz przyjmowane i realizowane są zamówienia krajowe jak i zagraniczne. Nasze biuro operuje językiem polskiem i angielskim , dzięki czemu zakres usług prowadzony jest z powodzeniem w krajach UE.

edge_foros_pie.png (47342 bytes)